Moja historia

Jak byłam dziewczynką mówiłam, że będę adwokatem i będę pomagać ludziom się rozwodzić, żeby tak nie cierpieli w związku.

Skąd taki pomysł w głowie kilkuletniej dziewczynki?

Z obserwacji bliskich mi osób, w szczególności moich rodziców. Czułam dużą bezsilność jako kilkuletnia dziewczynka będąc świadkiem ich kłótni. Narastających konfliktów. Pragnęłam, aby moi rodzice byli szczęśliwi.

Rozwiązaniem był w mojej głowie rozwód. Sama nie wiem skąd miałam takie rozwiązanie dla moich rodziców. Być może pragnęłam spokoju w swoim domu. A w filmach i wokół mnie w w takich sytuacjach rodzice się rozwodzili. Co więcej, mówiłam, że ja sama nigdy nie będę w małżeństwie, żeby tak nie cierpieć.

Skończyłam studia prawnicze. Jestem radcą prawną i żoną, mamą trójki dzieci. Co się wydarzyło w międzyczasie i dlaczego jesteś na mojej stronie prawnikpolubowny.pl?

Przeszłam wieloletnią terapię, która pomogła mi zadbać o zranienia, których doświadczyłam w życiu. Zrozumieć siebie, uzdrowić moje przekonania. Zaakceptować moją historię dziecka rozwiedzionych rodziców. Udział w wielu rekolekcjach, warsztatach, szkoleniach nt. budowania zdrowych relacji, komunikacji, lektura tysięcy stron publikacji, książek nt. prawidłowej komunikacji, potrzeb, temperamentów, konfliktów doprowadziły mnie do tego momentu, aby z pasji dzielić się z Tobą tym całym dorobkiem i pomóc Tobie.

Patrycja Jarus, radca prawny i mediator